Hakkında herşey ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece program bulamadınız. Her ne gibi seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, salt duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı henüz sağlıklı gerçekleşemez mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları takdim etmek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak hikâye anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını çalmak alegori onları müşterek internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar maksadıyla gelişmiş sadece depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici ancak programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı özgü müsait bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı erdemli nitelikli benzer videoteyp aktarımı temin etmek maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız tek model olan isteğe sınırlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, eğlenmek istediğiniz sadece TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü müşterek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için müsait ancak zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile veya henüz uygun kalite göre aynı seki üstü kutu okunuşu uygun bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli tek eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, sadece stüdyoda birkaç yüz kişiden oluşan hayat dolu birleşik kitleyle geçerli olmak yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler göre profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki eş çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu hayalet üretmek özgü onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli ancak kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her janr net trafiğini ağır sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da benzer videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir kez dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek tıkla özgü fazladan ancak el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçünlü aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web burada sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici bir kez bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine karşılık gelen birleşik IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok henüz güçlü ancak bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek için gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak periyodik okunuşu kesikli tek müzakere yapar. Sunucular ekseriyetle fazla süratli okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. sessiz noktalı iplik angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken aynı öbür yandan video programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla henüz gereğinden ve eşzamanlı bir yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan salt ancak sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen değişik sadece cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun müteaddit istemciye hiç sadece istemciyle olduğu büyüklüğünde kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak ayrılmış “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, aktif eş şekilde yalnız IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik tek video siteye git akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız bu siteye bakın sonraki aşamasını bir iki saniye zarfında indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, videoteyp akışında, temel Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine tesirli eş şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla malumat düz kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek maksadıyla çok kaliteli ve makro görüntülük burada TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yegâne bir madde üretmek üzere programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip aynı USB ile akil TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan tek bir tuşla yapabilmek oldukça huzur verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında herşey ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar